Speak out General

1400/05/05 0 نظر بازدید : 686

Speak out General

مجموعه ای قدرتمند برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

 مجموعه کتاب های Speak Out  یک دوره کامل 6 سطحی آموزش مهارت مکالمه از سطح مبتدی تا فوق پیشرفته است که با همکاری کمپانی   BBC Learning English توسط انتشارات لانگمن به چاپ رسیده است.

Speak out   با دریافت جایزه جهانی آموزش مهارت مکالمه ثابت کرد که فراتر از یک مجموعه کتاب عادی است. هم اکنون در سراسر جهان این مجموعه انتخاب اول برای تدریس و آموزش مهارت مکالمه است. در ادامه با ویژگی های این مجموعه آشنا خواهیم شد.

نگاهی کوتاه بر ویژگی های قدرتمند مجموعه Speak Out

  • آموزش مهارت های مکالمه از طریق موضوعات رایج و مرتبط با زندگی روزمره
  • ساختاری منسجم و بی نظیر برای آموزش واژگان و گرامر
  • افزایش اعتماد به نفس زبان آموزان برای مکالمه با انجام فعالیت های چالش­ برانگیز گروهی
  • یادگیری از طریق کلیپ های ویدئویی جذاب و منحصر به فرد  BBC Learning
  • طراحی بصری فوق العاده الهام بخش و برانگیزاننده تصاویر کتاب
  • وجود بخش های مجزا برای آموزش تلفظ Pronunciation

 

 

کتاب های مجموعه Speak out

 

هر سطح مجموعه دارای 2 کتاب اصلی و منابع آموزشی جانبی دیگر است که در ذیل هر کدام را برایتان تشریح کرده ایم:

 

  • Student book/ کتاب دانش آموز Speak Out

در هر سطح در 12-10 درس و هر درس در قالب 4 بخش به آموزش مهارت مکالمه، مهارت شنیداری، تلفظ و درک مطلب پرداخته می شود. شاید بگویید ساختار این کتاب ها مانند سایر کتاب های عمومی آموزش زبان است. اما این طور نیست. تمام بخش ها در این کتاب مکالمه محور است. قسمت های مختلف این کتاب در راستای توانمندسازی دانشجویان در برقراری ارتباط، افزایش دانش مهارت مکالمه تدوین شده است.

وجود بانک لغات((VOCABULARY BANK، بانک گرامر(LANGUAGE BANK) و بخش هایی مجزا برای آموزش از طریق کلیپ های ویدئویی BBC   اثر بخشی این کتاب را به شدت بالا برده است. دانشجویان با این کتاب به معنای واقعی بر مفاهیم و موضوعات روزمره مسلط می شوند.

 

  • Workbook/ کتاب تمرین Speak Out

کتاب تمرین تمام بخش های کتاب اصلی را پوشش می دهد. به تفکیک هر درس بخش های مختلف برای تمرین گرامر، مکالمه، لغات و ... در این کتاب آورده شده است. در این کتاب بخش های متنوعی برای مرور و تمرین از طریق فایل های صوتی به صورت آنلاین وجود دارد. با انجام تمرینات این کتاب و مرور شما به راحتی بر مفاهیم کتاب اصلی مسلط می شوید و مکالمه و سایر مهارت های مرتبط با آن را تقویت می کنید.

چگونه Speak out  شما را به یک سخنران حرفه ای تبدیل می کند؟

در این قسمت می خواهیم نگاهی بر متد آموزشی این مجموعه بیندازیم.  هر کتاب دارای 12-10 درس است. در هر درس یک موضوع کلی مانند خرید کردن پرداخته می شود. در 4 بخش موضوعات جانبی  و مرتبط با موضوع کلی ارائه می شود. مثال خرید کردن را در نظر بگیرید، در بخش اول درباره مدیریت پول، بخش دوم درباره خرید هدیه، بخش سوم درباره سلیقه های مختلف زمان خرید و بخش آخر درباره اجاره کردن وسایل اختصاص داده شده است. با این متد شما به راحتی درباره زوایای مختلف یک موضوع به راحتی می توانید صحبت کنید.

اما این مجموعه چه ویژگی هایی دارد که سطح مکالمه زبان آموزان قبل و بعد از مطالعه این مجموعه فرق می کند؟

 

Listening

یکی از مهم ترین مهارت های لازم برای برقراری ارتباط و تسلط بر مهارت مکالمه، تقویت مهارت شنیداری است.در بخش های مختلف به مهارت شنیداری در این کتاب پرداخته شده است. هر درس با یک مکالمه شروع می شود. شما باید با گوش دادن به فایل صوتی مکالمه، به سوالات مرتبط پاسخ دهید. در واقع با یک تیر چند نشان زده می شود. هم با عبارات مرتبط با موضوع آشنا می شوید. هم نحوه صحیح تلفظ کلمات را یاد می گیرید و هم مهارت شنیداری شما تقویت می شود. لازم به ذکر است متن تمام فایل های صوتی در آخر کتاب ارائه شده است.

 

Grammar

مهارت مکالمه به معنای ردیف کردن کلمات به شیوه ای صحیح است. پس باید با ساختار دستوری جملات و نحوه درست استفاده از کلمات به خوبی آشنا باشید. گرامر در این کتاب کاملا مکالمه محور آموزش داده می شود. عباراتی که در هر مکالمه به کار رفته شده است از لحاظ گرامری بررسی می شود و شما به شیوه ای کاربردی یاد می گیرید که چگونه باید از  آن ها در مکالمات خود استفاده کنید.

 

Writing

هر چه قدر شما بتوانید بهتر بنویسید،  در برقراری ارتباط با دیگران موفق تر عمل می کنید. در این قسمت در قالب موضوعات کاربردی و کاملا منطبق با نیازهای روز نحوه نگارش نامه، درخواست، توصیف کردن شرایط و... آموزش داده می شود.  تمرینات این بخش هم کاملا مکلامه محور است. از شما خواسته می شود تا یک دوست، همکار و یک شخص دوم غائب را فرض کنید و خطاب به او بنویسید. همه چیز مهیاست تا شما راحت و روان گفت و گو کنید.

 

Vocabulary

در این قسمت تمام واژگان، اصطلاحات و کلمات کاربردی متناسب با موضوع درس را یاد می گیرید. نحوه به کار بردن کلمات هم قوانین خاصی دارد که در صورت پیروی از آن ها سطح مکالمه شما پیشرفت چشم گیری می کند. به همین منظور در بخش واژگان  در قسمتی تحت عنوان Rules  نحوه صحیح کاربرد کلمات آموزش داده می شود. لازم به ذکر است در این قسمت تلفظ واژگان نیز آموزش داده می شود.

 

Reading

این بخش با ارائه یک متن مرتبط با موضوع درس نحوه درک مطلب و استنباط متون را یاد می گیرید. برقراری ارتباط یک فرآیند چند جانبه است. ترکیب مهارت های مختلف و تسلط بر تک تک آن هاست که شما را به یک سخنران تمام عیار تبدیل می کند.

 

Function

در این بخش با شنیدن یک مکالمه و انجام تمرینات مرتبط به آن مهارت شنیداری شما و مکالمه شما هم زمان تقویت می شود. عبارات مناسب و رایج برای به کار بردن در یک مکالمه را یاد می گیرید و با لغات مرتبط با موضوع درس آشنا می شوید. به نظر نمی رسد در هیچ کتاب دیگری تا این حد مهارت های ضروری در راستای تقویت مهارت ارتباطی باشد.

 

Speaking

حالا وقتش رسیده است که وارد میدان شوید. آموخته های خود را بسنجید  و  به طور مستقیم با همکلاسیان خود گفت و گو کنید. البته به غیر از این بخش، در تمام بخش ها ی هر درس یک یا دو بار به طور خاص به مهارت مکالمه در قالب فعالیت گروهی پرداخته می شود.

 

DVD Preview

برای این که بهتر کلیپ های آموزشی را یاد بگیرید، بهتر است نسبت به نکات آن پیش زمینه ای داشته باشید. برای همین در این بخش، با آموزش نکات مربوط به واژگان ذهن شما برای مشاهده کلیپ آماده می شود.

 

DVD Review

 حالا در این بخش باید فیلم های آموزشی   BBC  را مشاهده کنید. برای یادگیری عمیق تر و درگیری بیشتر شما با مفاهیم تمریناتی مرتبط با موضوع کلیپ ها تدوین شده است. فیلم های آموزشی فوق العاده جذاب BBC کاملا با موضوع درس مرتبط بوده و شما را با یک موضوع واقعی در زندگی روزمره آشنا می کنند. کاربردی بودن این کتاب در این جا کاملا به اثبات می رسد.

 

LOOKBACK

در پایان هر درس تمریناتی در بخش های مختلف اعم از گرامر، واژگان، مکالمه و غیره ارائه شده است. پرونده هر درس بعد از این که شما به خوبی تمرین کردید در این بخش بسته می شود.

از دیگر بخش های مفید این کتاب باید Photo bank  اشاره کنیم. در این قسمت دایره واژگان  زبان آموزان به شیوه ای جذاب با متصل کردن لغات به تصویر مربوط، وسیع می شود.

Language bank  بخش دیگر این کتاب است که به طور خلاصه و مفید گرامرهای هر  درس را تشریح کرده است. با نگاهی کوتاه بر این بخش تمام نکات گرامری هر درس را مرور کنید  و تمرینات مربوط به آن را انجام دهید.

Speak out از مبتدی تا فوق پیشرفته، کامل ترین مجموعه مکالمه

 

در هر سطحی از زبان که باشید مجموعه  Speak out  با شما هماهنگ است. با توجه به وضعیت زبان خود می توانید مکالمه را از یکی از سطوح مبتدی تا پیشرفته شروع کنید. تمام سطوح از یک متد یکسان پیروی می کند. اما سختی و آسانی مطالب از هر سطح به سطحی دیگر متفاوت است. در مقالاتی جداگانه هر کدام از دوره ها را زیر ذره بین می گذاریم.


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.